2,8 milyon TL ödüllü 2022 PMPL Türkiye Güz Sezonu Şampiyonu S2G Esports Oldu

featured
28-milyon-tl-odullu-2022-pmpl-turkiye-guz-sezonu-sampiyonu-s2g-esports-oldu.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni formatıyla rekabet dolu karşılaşmalara ev sahipliği yapan ve 7 – 9 Ekim tarihlerindeki final maçları ile nefesleri kesen 2022 PMPL Türkiye Güz Sezonu’nun şampiyonu S2G Esports oldu. 

 

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG MOBILE Esports’un 26 Ağustos’ta başlayan 2022 PMPL Türkiye Güz Sezonu, nefesleri kesen final maçlarının ardından S2G Esports şampiyonluğu ile tamamlandı. 

 

PMPL Türkiye Güz Sezonu, üç aşamalı lig dönemi ve Final etabının ardından sona erdi. Bu aşamalar sonucunda genel sıralamada en çok puan toplayan 16 takım finallere kaldı. Heyecan dolu mücadelelere ev sahipliği yapan ve 2 Ekim’de sona eren lig döneminde 1. aşamayı ilk sırada tamamlayan Fire Flux Esports, 2. aşamayı ilk sırada tamamlayan S2G Esports ve 3. aşamayı ilk sırada tamamlayan Beşiktaş Esports arasında kıyasıya bir rekabet yaşandı. 

 

7 – 9 Ekim tarihleri arasında düzenlenen finallerin 3 gününü de S2G Esports lider olarak bitirdi. Beşiktaş Esports ise çok az farkla hemen peşlerinde yer aldı. İki takım arasındaki inanılmaz çekişmenin damga vurduğu finallerin ardından S2G Esports takımı 2022 PMPL Türkiye Güz Sezonu şampiyonu oldu. 

 

Sezonu 2. sırada tamamlayan takım Beşiktaş Esports olurken, PMPL Türkiye’nin yeni takımı Ozarox Esports ise 3. sırada yer almayı başardı. Bu sezon 100 skora ulaşan ilk oyuncu ise Beşiktaş Esports ekibinden Enjoyy oldu. PMPL Türkiye sezonun genel MVP’si ise Sylas oldu.

 

2.8 milyon TL ödül havuzu

Final aşamasının ardından takımlar, sıralamalarına göre 150.000’lık (yaklaşık 2.8 milyon TL) ödül havuzundan ödüllerini alacaklar. 

 

PMPL Türkiye’de sona eren finaller sonucunda ilk 8 sırada yer alan takımlar PMPL EU (Avrupa Şampiyonası)‘da oynamaya hak kazandı. İlk üç sırada yer alan S2G Esports, Beşiktaş Esports ve Ozarox Esports’un yanı sıra sırasıyla Fire Flux Esports, GoodGuys, Surreal Esports, New Worlds ve Denizbank Wildcats, ülkemizi PMPL EU’da temsil edecek. PMPL Avrupa Şampiyonası, 20 – 23 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

 

PMPL Türkiye’nin iki sezonu boyunca oynanan tüm maçlarından en çok puanı toplayan Beşiktaş Esports ve S2G Esports takımları ise doğrudan yıllık rekabet takvimine son noktayı koyan PMGC’ye (PUBG Mobile Dünya Şampiyonası) gitmeye hak kazandı. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

2,8 milyon TL ödüllü 2022 PMPL Türkiye Güz Sezonu Şampiyonu S2G Esports Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir