Ahmet Güneştekin’in Gâvur Mahallesi sergisi İzmir’de

featured
ahmet-gunestekinin-gavur-mahallesi-sergisi-izmirde.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültürpark’ta ressam Ahmet Güneştekin’in “Gâvur Mahallesi” sergisine ev sahipliği yapacak. Sergi 3 Kasım 2022 – 5 Mart 2023 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Mübadele ana temasıyla açılan sergide büyük boyutlu enstalasyonlar ve videolarla heykel çalışmaları da yer alacak. 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Güneştekin’in “Gâvur Mahallesi” sergisine ev sahipliği yapacak.  3 Kasım 2022 ile 5 Mart 2023 tarihleri arasında Kültürpark’ta sanatseverlerle buluşacak serginin küratörlüğünü Şener Özmen üstleniyor. Güneştekin Vakfı işbirliğiyle açılan sergide, büyük boyutlu enstalasyonlar, video işleri ve metal formların taşla tamamlandığı heykel çalışmaları sergilenecek. Sergiye Güneştekin Vakfı’nın yayımlayacağı kapsamlı bir kitap da eşlik edecek. 

 

Sergi kültürel çeşitliliği vurguluyor

Ahmet Güneştekin mübadele ve sonrasındaki tüm kitlesel yerinden edilmelerde olduğu gibi ayrıştırıcı uygulamaların uluslararası mülteci ve göçmen dalgalarıyla daha görünür hale geldiğini anlatıyor. Gâvur Mahallesi insan olmanın tarihsel, kültürel ve politik olarak çok yönlü etkilerini anlama olanağı sunuyor. Çok disiplinli bir çalışmayla biçim, materyal ve yüzeyle ilişki kurarken geçmişi şimdiyle birlikte inceleyerek yaşananlara başkalığın gözünden bakmak için bir alan yaratıyor. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ahmet Güneştekin’in Gâvur Mahallesi sergisi İzmir’de

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir