Başkan Gerenli o sözleri hatırlattı

featured
baskan-gerenli-o-sozleri-hatirlatti.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Lüleburgaz halkından uzaklaşmaya başladılar”

 

Emek ve Demokrasi Platformu ile tüm itirazlara, mahkeme süreçlerine rağmen Özelleştirme İdaresi’nce satılmak istenen Pancar Şefliği hakkında bir araya gelen Başkan Gerenli, AK Partili Belediye Meclis üyelerine geçmişte verdikleri sözleri hatırlattı. Meclis tutanağından AK Partili Meclis üyelerinin Pancar Şefliği hakkındaki “destek” mesajlarını okuyan Gerenli, “Görüyorum ki kendi tabanlarından uzaklaşıyorlar. Lüleburgaz halkından uzaklaşmaya başladılar” dedi.

 

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Belediye Başkan Yardımcıları Leyla Güncer ve Kemal Pektaş, Özelleştirme İdaresi’nce imar planları değiştirilerek tüm imza kampanyalarına ve mahkeme sürecine rağmen satılmak istenen Pancar Şefliği hakkında izlenecek yol haritası için bir araya geldi. Toplantıda katılımcılar fikir ve önerilerini sunarken Başkan Gerenli geçmişte destek sözü verip şimdi Pancar Şefliği’nin satışına karşı çıkmayan AK Partili Belediye Meclis Üyelerine o sözlerini hatırlattı.

 

“Lüleburgaz’ın çıkarlarını düşünmelerini beklerdim”

Başkan Gerenli yaşananları hayret ve şaşkınlıkla izlediğini belirterek, AK Partili Meclis Üyelerinin 2019 yılındaki meclis toplantısında destek mesajı verdiğini meclis tutanaklarıyla hatırlattı. AK Partili Belediye Meclis üyelerinin tamamen konuyu saptırmak ve farklı noktalara taşıyıp algıyı değiştirmek üzerine hareket ettiğini söyleyen Gerenli, “Söz konusu sorun Lüleburgaz’ın geleceğiyle ilgili bir sorundur. Bu işin sonucunda Lüleburgaz’da yaşam alanlarımızdan, nefes alacağımız alanlardan birini kaybediyoruz. Orası 1999 depreminde o bölgede yaşayan insanların kaçabildiği tek noktaydı. Artık öyle bir yer kalmayacak. Artık böyle bir yeri 5 katlı konuta çevirmek Lüleburgaz’a zarar verecek. Bununla ilgili olarak sevgili siyasi arkadaşlarımın Lüleburgaz’ın çıkarlarını düşünmesi, Lüleburgaz söz konusuysa gerisi teferruattır demesini beklerdim. Çünkü bugüne kadar böyle konuşulmuştu. En başından itibaren Lüleburgaz’da bu yerin bir şekilde kamu iradesinde kalması gerektiği, ilgili belediye meclis üyesi arkadaşlarımızca da söylenmişti. Tutanaklar burada” dedi. Gerenli daha sonra AK Partili Meclis üyesi Sedat Demir’in “Buranın kamu otoritesi elinde kalması adına biz de bu belediyenin meclis üyeleri olarak Burgaz’ın yararına olduğu düşünüyoruz ve her şeye varız” ile Metin Küçük’ün “Yani Lüleburgaz’ın içinde yeşil alan yok. Bu Gençlik Parkı ne kadar güzel olmuş. Yapanlardan Allah razı olsun. Burada böyle bir şey olmasını ben de isterim” sözlerini paylaştı.

 

“Gereken her şeyi yaptık”

Göreve geldiği ilk günden bu yana Pancar Şefliği arazinin Lüleburgaz halkına kazandırılması için gereken her şeyi yaptığını kaydeden Başkan Gerenli, “Buranın bedeli neyse ya da kamu yararına bedelsiz olarak belediyemize tahsisini istemiştik. Burada bir yaşam merkezi yapmak istiyoruz. Yaşlı gündüz bakımevi. Yeşil alanları ve mevcut binaları da koruyarak bir kütüphane kazandırmaktı. Bu yazışmalar zamanında yapıldı. Şimdi konut alanına çevriliyor” diye tepki gösterdi.

 

AVM satışında AK Partililer onay vermişti

AK Parti grubunun 2014’te satış kararı alınan AVM arazisiyle ilgili konuyu saptırmaya ve Pancar Şefliği’nin satışını haklı göstermeye çalıştığını belirten Başkan Gerenli, arazinin satışı konusunda AK Partili ile MHP’li dönemin meclis üyelerinin oy birliğiyle onay verdiğini söyledi. Başkan Gerenli, “Konuyu bambaşka yere getirdiler. 2014-2015 yılında satış kararı alınan yerle ilgili konuşuldu. Şehirler planlanırken yeşil alanlar, konut alanları ve ticari alanlar planlanır. O dönemde olanlarla bugünü karıştırmak konuyu sulandırmaktır. Lüleburgaz’da karşısında Futbol Akademisi, hemen yanında Kadın Akademisi olan bir yer. Lüleburgaz’ın gelişme aksı. 2014 yılında meclis tarafından alınan kararla oranın belediye tarafından kullanılmayacağı, ama başka amaçlarla kullanılabileceği söylenmişti. Bu meclis kararına 7 MHP’li 4 AK Partili Meclis üyesinin oy birliğiyle geçti bu karar. Konuyu başka yere taşıyıp da sulandırmaya çalışmak, oranın satışını legal hale getirmeye çalışmaktır. Algı yönetimidir. Bu konuda arkanızdayız dedikleri halde şu anda söyledikleri beni çok üzüyor. Görüyorum ki kendi tabanlarından uzaklaşıyorlar Lüleburgaz’da. Lüleburgaz halkından uzaklaşmaya başladılar” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Gerenli o sözleri hatırlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir