Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde Havasi’den benzersiz bir konser

featured
beyoglu-kultur-yolu-festivalinde-havasiden-benzersiz-bir-konser.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakanlığının beş şehirde çok daha kapsayıcı etkinliklerle yaygınlaştırdığı Türkiye Kültür Yolu Festivalleri bünyesinde düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde müzikseverlerle buluşan dünyanın en önemli besteci ve piyanistlerinden Havasi, etkileyici performansıyla ayakta alkışlandı.

 

1 Ekim’de kapılarını açan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, operadan baleye, tiyatrodan sinemaya, edebiyattan dansa, müzikten dijital sanatlara, sergilerden sohbetlere herkesin kendi beğenisine ve ilgisine uygun 1000’den fazla etkinlikle sürerken, dünya starlarını da sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Dünyanın en önemli besteci ve piyanistlerinden Havasi, AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda müzikseverlere uzun süre akıllardan çıkmayacak bir performans sundu. Çağdaş klasik müziğin en önemli piyanistlerinden biri olarak kabul edilen Macar müzisyen, adeta bir rock yıldızını andıran karizmatik kişiliği ve gösteri sanatlarındaki yeteneğiyle izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

 

Şarkıların hikâyelerini de anlattı

Farklı ülkelerde, dünyanın en prestijli konser salonlarında sahne alan ve bugüne kadar stadyumlarda on binlerce kişiye konser verebilen tek klasik piyano sanatçısı olarak öne çıkan Havasi, festival kapsamındaki konserde sevilen parçalarının yanı sıra yeni parçalarını da izleyicilerin beğenisine sundu. Konserde şarkılarının hikayesini de anlatan Havasi, aralıksız olarak 1,5 saat sahnede kaldı. 2009 yılında Grand Hall of the Hungarian Academy of Music’te gerçekleştirdiği performansla, “Dünyanın en hızlı piyanisti” unvanını kazanıp, adını Guinness Dünya Rekorları’na yazdıran sanatçı, ayakta alkışlandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde Havasi’den benzersiz bir konser

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir