Canon, 8. kez gerçekleşecek Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’i bu yıl da sponsor olarak destekliyor

featured
canon-8-kez-gerceklesecek-salomon-cappadocia-ultra-traili-bu-yil-da-sponsor-olarak-destekliyor.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Olağanüstü doğal güzellikleri ve emsalsiz tarihi ile UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya, bu yıl 8. kez gerçekleşecek Salomon Cappadocia Ultra-Trail® yarışına ev sahipliği yapıyor. 15-16 Ekim tarihlerinde, 2 binin üzerinde sporcunun katılacağı ve Kapadokya’nın eşsiz doğal güzellikleri altında gerçekleşecek yarışın tüm özel anları Canon ile ölümsüzleştirilecek. Yarışmacıların yarış öncesi, esnasında ve sonrasında çekilen kareleri ise Canon Pixma G640 & G540 model yazıcılar ile basılarak bir sergi haline getirilecek. Bu yıl da fotoğraflardan elde edilecek gelir, Atletizm Derneği’ne bağışlanacak.

 

2014 yılından bu yana düzenlenen Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, bu yıl 75 ülkeden sporcunun katılımıyla 15-16 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. 119 km’lik yarış, sahip olduğu üç farklı parkuru ve yepyeni takım oyunlarıyla Kapadokya’nın yüksek platoları ve vadilerine heyecan katacak.   

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Nevşehir Valiliği, Ürgüp Kaymakamlığı, Ürgüp Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu ile T.C. Kültür Bakanlığı-Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın kurumsal destekçisi olduğu yarış, isim sponsoru Salomon’un yanı sıra geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Canon tarafından da desteklenecek. Doğal hisarları, peri bacaları ile dolu vadileri ve yüksek tepeleriyle Kapadokya’nın kalbini görme fırsatı sunan bu özel yarıştaki anları Canon elçisi ve etkinliğin resmi fotoğrafçısı Onur Çam ölümsüzleştirecek. Çekilen eşsiz kareler, yine Canon Pixma G640 & G540 model yazıcılar ile basılarak bir sergi haline getirilecek. Fotoğraflardan elde edilecek gelir Atletizm Derneği’ne bağışlanacak. Bununla birlikte Canon, yarış süresince açacağı stant ile ürünlerini etkinlik katılımcılarıyla buluşturacak. Kısa süre önce lansmanı yapılan EOS R7, EOS R10 ve çeşitli kullanım amaçlarına uygun yeni RF lens modellerinin yanı sıra yeni Canon fotoğraf yazıcısı Selphy CP1500 ilk kez etkinlik boyunca ziyaretçilerin incelemesi için stantta yerini alacak.

 

Kapadokya’nın bütün güzelliklerine şahit olma imkânı sunan 119 km’lik Salomon Cappadocia Ultra-Trail®-CUT 119, bir kez daha organizasyonun ana yarışı olacak. Bunun yanı sıra katılımcılar, 63 km’lik Salomon Cappadocia Medium Trail-CMT 63 ve Ortahisar ile Göreme'den geçerek Göreme Milli Parkı'nın en güzel vadilerini keşfetme imkânı sunan 38 km’lik Salomon Cappadocia Short Trail-CST 38 etabıyla tutkularının peşinden koşacak. 

 

Organizasyonun son günü ise özel bir koşuya ev sahipliği yapacak. Düzenlenecek Kapadokya Çocuk Koşusu’nda, çocuklar dünya şampiyonları ile koşu deneyimi yaşayacak. Koşuya, bölgede yer alan ilköğretim öğrencileri katılacak. Minik sporcular, kendileri için tasarlanmış özel tişörtlerle koşacak. 

 

 Salomon Cappadocia Ultra-Trail® canlı izlenebilecek

24 saat gibi uzun bir zaman diliminde, gece-gündüz ve kimi zaman zorlu hava koşullarında gerçekleşmesi beklenen yarışı takip etmek isteyen koşu severler, Salomon Cappadocia Ultra-Trail® canlı yayınını youtube.com/cappadociaultratrail adresinden izleyebilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Canon, 8. kez gerçekleşecek Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’i bu yıl da sponsor olarak destekliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir