Gençlik Köprüsü Nilüfer’de kuruluyor

featured
genclik-koprusu-niluferde-kuruluyor.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nilüfer Belediyesi, We Are Here Together Projesi “Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya" programına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Nilüfer Belediyesi’nin Hanau Belediyesi ve Hanau'daki Nilüferle Dostluk Derneği ile birlikte hayata geçirdiği program kapsamında 16-21 Ekim tarihleri arasında farklı temalarda çalışmalar yürütülecek.

 

            Nilüfer Belediyesi 16-21 Ekim tarihleri arasında düzenleyeceği “Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya"  programı kapsamında Almanya’dan gençleri ve uzmanları, Nilüferli gençler ve uzmanlarla bir araya getirecek.

            Nilüfer Belediyesi, Almanya'daki kardeş kenti Hanau Belediyesi ve Hanau'da faaliyetlerini sürdüren Nilüferle Dostluk Derneği ile birlikte oluşturduğu "We Are Here Together" (Birlikte Buradayız) Projesi “Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya" programında hibe almaya hak kazandı. Mercator Vakfı ve Almanya Federal Cumhuriyeti'nin ilgili organları tarafından kaynak sağlanan program kapsamında, her iki kentten gençler ve uzmanlar karşılıklı ziyaretlerde bulunarak çeşitli konularda çalıştaylar gerçekleştirecek. Program kapsamında ilk buluşma 16-21 Ekim tarihleri arasında Nilüfer Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Avrupa Yerel Demokrasi Haftası ile bütünleşen kültürel değişim programı kapsamında; uluslararası işbirlikleri, yerel demokrasilerde katılımcılık, toplumsal kapsayıcılık, toplumsal cinsiyet eşitliği ve ırkçılığa karşı mücadele temaları altında çalışmalar yürütülecek.

 

            Program kapsamında Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile de buluşacak olan Nilüfer ve Hanau gençleri çalışmaların yanı sıra, Nilüfer Belediyesi’nin iyi uygulama örneklerini yerinde görecek. Hanau’dan gelecek konuklar ayrıca 4 gün boyunca Nilüfer’in doğal ve tarihi güzelliklerini de gezme şansı bulacak.

 

            Program kapsamında ayrıca konuk gençler ve Nilüferliler için göç, kimlik karmaşası, Türk-Alman tarihi ve ilişkilerini mizahi bir üslupla ele alan "TÜRKLAND" multimedya ve okuma performansı, 17 Ekim Pazartesi günü saat 20.00'de Nazım Hikmet Kültürevi'nde halka açık ve ücretsiz sergilenecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gençlik Köprüsü Nilüfer’de kuruluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir