Girişimciliğin kalbi Start-Up Day 2022’de atacak

featured
girisimciligin-kalbi-start-up-day-2022de-atacak.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye start-up ekosistemini güçlendirmeyi ve girişimcinin yenilikçi gücünü yatırımcı ile buluşturmayı hedefleyen Start-Up Day 2022, Whats Next teması altında 22 Kasım Salı günü İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Düzenlenecek etkinlik kapsamında, girişimciliğe fayda sunan ekosistem paydaşlarına kendilerini ifade edebilecekleri ve yatırımcı bulabilecekleri sürekli bir mecra sunulması amaçlanıyor.

 

İBE Business Institute ve BAU Hub işbirliği ile İstanbul Kongre Merkezinde yüz yüze hayata geçirilecek olan Start-Up Day 2022de, sektörlerin önde gelen isimleri ağırlanacak ve seçilmiş girişimciler sahneye çıkacak. 700 katılımcının izleyeceği, Start-Up Day 2022de E-Ticaret/           E-İhracat, Fintech, Gaming, Sürdürülebilir Tarım ve Gıda, Kadın Girişimcilik, Melek Yatırımcılık, Ventures ve Etki Odaklı Girişimcilik başlıklı paneller düzenlenecek. Panellerde start-up ekosisteminin girişimci, yönetici ve yatırımcı perspektifleri üzerinden değerlendirilmesi ve bununla birlikte bütüncül bir yaklaşım geliştirilmesi hedefleniyor.  

 

Yılın en iyi start-upları ana sahneye çıkıyor!

Start-up firmalarının yenilikçi ürün ve çözümlerini bire bir görüşme ile anlatma fırsatları bulacakları seanslar içeren Start-Up Day 2022; farkındalığa, networke ve yatırıma ihtiyaç duyan girişimleri kurumsal temsilciler ve yatırımcılarla buluşturacak. 

 

İBE Business Institute ve Bahçeşehir Üniversitesi BAU Hub Kuluçka Merkezi uzmanları tarafından elemeler sonucu belirlenecek yılın en iyi 9 girişimi ana sahnede sunum yapma şansı elde edecek. Türkiyedeki start-up ekosistemini güçlendirme amacını taşıyan Whats Next Start-Up Ödülleri aynı gün içerisinde açıklanacak. 

 

Girişimcilerin değerlendirme ve seçimi konusunda, BAU Hub yöneticisi Nil Girgin What’s Next’e katkılarını şu şekilde ifade ediyor: “Bahçeşehir Üniversitesi yenilikçi girişimleriyle fark yaratan bireyleri yetiştirme ve küresel düzeyde topluma katkı vizyonuna sahip bir üniversite. Girişimcilik merkezimiz BAU Hub erken aşama girişimcilikte 80 başarı oranına sahip. Bizler bu tecrübemizi, sektör devlerinin katılımı ile girişimciliği her yönü ile ele alan bu etkinlikte, başarılı girişimcilerin meydana çıkmasına (sahne almasına) aktaracağız. Girişimcilere görünürlük fırsatı sunacak ve bu ayrıcalıktan faydalanmalarını sağlayacağız.” 

 

Sektöre yön veren önemli isimler ağırlanacak 

İBE Business Institute Kurucu Direktörü Prof. Dr Ali Atıf Bir moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte Godiva ve pladis Yönetim Kurulu Başkanı ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu Ahu Serter, Les Benjamins Kurucu & Kreatif Direktör Bünyamin Aydın, LC Waikiki E-Ticaret Genel Müdürü Ömer Barbaros Yiş, İstegelsin CEO Dehşan Ertürk, ebebek Genel Müdürü Halil Erdoğmuş, GOKIDY Kurucusu Özgür 

 

Özaktaç, Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp, Yıldız Ventures CEO Yahya Ülker, Finberg Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Elgin, İnci Holding ve Maxiton Jantaş Yönetim Kurulu Üyesi Şelale Zaim Gorton, Aktif Ventures CEO Yakup Sezer, Colendi Kurucu Ortak & Global CEO Bülent Tekmen, PARAM Founder & Group CEO Emin Can Yılmaz, MOKA CEO Halim Memiş, Franklin Templeton Investments CEO Erman Kalkandelen, 212 Capital Partners Kurucu Ortak Ali Karabey, Techone Yönetici Ortak Yiğit Arslan, Fonbulucu Kurucu & CEO Hakan Yıldız, BUG Lab TEKMER Direktörü Dr. Güven Çatak, Revel Games Kurucu Ortak & CEO Ayşe İnal, Masomo CEO Sertaç Pıçakçı, SuperGears Games İş Geliştirme Yöneticisi Tansu Kendirli, Türkiye İş Bankası Dijital Bankacılık Birim Müdürü Emre Ölçer, Türkiye İş Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Bölümü Birim Müdürü Deniz Gürkan, Impact Hub İstanbul Kurucu Ortak Semih Boyacı, Migros Up Grup Müdürü Ayşegül Özkavukçu, Keiretsu Forum Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Berik, Tam Finans CEO Hakan Karamanlı, DOMiNO Ventures Yönetici Ortağı Mustafa Kopuk, Forfarming Kurucu Ortak & CEO Levent Atlas ve ekosistemin önde gelen diğer isimleri konuşmacı olarak yer alacaklar. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Girişimciliğin kalbi Start-Up Day 2022’de atacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir