Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli Yargı Dağıttı

featured
luleburgaz-belediye-baskani-dr-murat-gerenli-yargi-dagitti.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOKİ için satılmak istenen o lojmanları adres gösterdi

 

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Toplu Konut İdaresi tarafından yapılmak istenen sosyal konutlar için Lüleburgaz’da en uygun yerin HEAŞ Lojmanları olduğunu söyleyerek, “Lüleburgaz’ın içerisinde HEAŞ Lojmanlarının orası uygundur. Amaç satmak değil de sosyal devleti yaşatmaksa en uygun yer orasıdır” dedi.

 

TOKİ’nin sosyal konut projesine dahil edilmeyen, tepkilerin ardından AK Parti İlçe Başkanı tarafından “Belediye TOKİ’ye cevap vermedi” denilen ve Lüleburgaz Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Fikri Şentürk tarafından çürütülen iddialarla ilgili son noktayı Başkan Gerenli koydu. Başkan Gerenli, geçtiğimiz gün Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu’yla gerçekleştirdiği toplantıda TOKİ’nin yapacağı sosyal konutlarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

“Parsel parsel satıyorlar”

Lüleburgaz’da ve Türkiye’nin birçok yerinde para edecek yerlerin parsel parsel satıldığını söyleyen Başkan Gerenli, TOKİ’nin Lüleburgaz’da sosyal konut yapmak için belediyenin 10 bin metrekare üzerinde yeri olup olmadığını sorduğunu belirtti. Başkan Gerenli, “Biz de dedik ki 10 bin metrekare üzerinde yerimiz yok. Gerçekten yok. 20 bin metrekare yerimiz belediyemizin imar planlarında olmayan, Dora Kışlası’nın arka tarafında olan yerlerdir. Ama amacınız sosyal bir konut yapmaksa ve ihtiyaç sahiplerinin konut sahibi olmasını sağlamaksa Lüleburgaz’da imar planları içerisinde yer alan Hazine arazilerinden, yakın çevresinde okulu, karşısında hastanesi, ibadethanesi, altyapıyla ilgili bütün eksikleri tamamlanmış ve otoparkıyla her şeyi olan bir alan HEAŞ Lojmanlarının olduğu yer” diye konuştu.

 

Tartışmalara noktayı koydu

Başkan Gerenli yapılmak istenenin yerlerin satılarak paraya çevrilmek olduğunu belirtti. Gerenli, “Bize deniyor ki Kepirtepe’nin arkasındaki bir alanda, üniversite alanında Hazine arazisi gösterilsin, TOKİ’ye bir daha sunulsun. Hayır. Lüleburgaz’ın içerisinde HEAŞ Lojmanlarının orası uygundur. Amaç satmak değil de sosyal devleti yaşatmaksa en uygun yer orasıdır” diye tartışmalara son noktayı koydu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli Yargı Dağıttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir