Muhtarlarla İstişare Toplantısı Düzenlendi

featured
muhtarlarla-istisare-toplantisi-duzenlendi.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi. Bugüne kadar yapılan çalışmalar ve bundan sonra yapılması planlanan çalışmalar üzerinde muhtarlarla istişareler yapıldı.

 

Her fırsatta ortak akıl vurgusu yapan Belediye Başkanı Alper Taban, bugün merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla buluştu. Yapılan çalışmalar, yapılacak çalışmalar ve İnegöl Belediyesi’nde yapılan görev değişiklikleri hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıda, Başkan Taban muhtarlara da gösterdikleri emek ve gayretten dolayı teşekkür etti.

 

SON ANA KADAR MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde gerçekleştirilen buluşmada, Başkan Alper Taban ile birlikte Belediye Başkan Yardımcıları; Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger, Oğuzhan Uslu, Durmuş Aydın ve Emin Dündar da hazır bulundu. Muhtarlar Dernek Başkanı Mesut Çelebi ile muhtarların da yoğun katılım gösterdiği toplantının açılışında konuşan Başkan Alper Taban, “Hepimiz seçilmiş görevliler olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Artık yolun yarısını geçtik, dönemin sonuna doğru ilerliyoruz. Ben anlayışla, birbirimize anlayış göstererek sağlıklı bir ilişki kurma çabasından dolayı siz değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Dönemimi içerisinde gerek ilçe belediyemiz gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse de kamu kurumlarımızın katkılarıyla bir şeyler hayata geçirmeye çalıştık. Son ana kadar da bunun mücadelesini vereceğiz. Ancak insanın olduğu yerde eksikler bitmiyor. Şehrimiz her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Artan nüfusun sağlık ihtiyacı, konut ihtiyacı, park alanları, spor alanları, otopark ihtiyacı… Bizler de tüm bu ihtiyaçları gidermeye, ilgili kurumlara ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Kırsal ve merkez mahallelerde yapılan çalışmalara da değinen Başkan Taban, “Mahallelerimizde parke taş uygulamaları, altyapı çalışmaları, mahalle konağı tadilat ve yapımları, meydan düzenlemeleri tarımsal desteklemeler, arazi yollarının kalıcı şekilde tesviyesi, saha çalışmaları, otoparklar, kamulaştırmalar, çocuk oyun alanları, yol kaplama çalışmaları gibi pek çok alanda çalışmalar ortaya koyduk. Bu çalışmaların arkasında da çok ciddi emekler var. Ben bu vesileyle tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

İnegöl Belediyesi içerisinde yapılan değişiklik hakkında da bilgi veren Alper Taban, “Belediyemiz tarafında bir değişiklik söz konusu oldu. Daha önce Eşref Yiğit Başkan Yardımcımız sorumluluğundaki kırsaldan da sorumlu olan Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüzü bundan sonraki süreçte Durmuş Aydın Başkan Yardımcımız koordine edecek. Bizim kırsalda bir de eski beldelerimiz vardı. Kurşunlu, Yeniceköy, Cerrah ve Tahtaköprü. Buraların koordinatörlüğünü de Durmuş Bey yürütecek. Bu alanlarla ilgili irtibatları kendisiyle sağlayabilirsiniz. Onun dışında belediyeciliği ilgilendiren yapım işleri, imalat, altyapı ve üstyapı ile ilgili kırsal ve merkezdeki tüm çalışmaları Fevzi Dülger Başkan Yardımcımız koordine edecek” dedi.

 

Konuşma sonrası toplantı muhtarlarla karşılıklı sohbet ve soru cevap ile devam etti. İnegöl’e dair konuların masaya yatırıldığı istişare toplantısında bugüne kadar yapılan çalışmalar değerlendirilirken, bundan sonra yapılması planlanan çalışmalar hakkında da bilgi alışverişinde bulunuldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Muhtarlarla İstişare Toplantısı Düzenlendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir