Olgun seçime rakipsiz giriyor

featured
olgun-secime-rakipsiz-giriyor.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Olgun, 13 Ekim’de yapılacak seçime tek aday olarak giriyor. Tek aday olmanın kendilerine ağır bir sorumluluk yüklediğini ifade eden Olgun, Cazip Kent Torbalı için çabalayan bir liste hazırlayacaklarını söyledi.

 

İzmir’de TOBB’a bağlı oda ve borsalar birer seçimlerini gerçekleştirirken Torbalı Ticaret Odası’nın seçim takvimi işlemeye başladı. Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, 13 Ekim Perşembe günü yapılacak meslek komiteleri seçimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Öncelikle 9 yıl boyunca Ticaret Odası’nın gerçekleştirdiği faaliyetleri anlatan Olgun, yeni dönemde Torbalı’nın ekonomik anlamda gelişmesi için daha çok çalışacağını ifade etti. Olgun “Yıllardır ilçemizin gelişmesi için etkili adımlar atmamızın karşılığını hamdolsun ki almaya devam ediyoruz. Geçen dönem olduğu gibi bu dönem de tek aday olarak seçime girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Torbalı Ticaret Odası olarak her meslekten, her kesimden isimleri kapsayan çok güçlü bir liste hazırlayarak Cazip Kent Torbalı markasını yukarılara çıkaracak bir yönetim anlayışını ortaya koyacağız.” dedi. 13 Ekim Perşembe günü 2000 seçmen; 7 meslek gurubunda 49 meslek komitesi üyesi, 21 meclis üyesini seçecek. 20 Ekim Perşembe ise yönetim kurulu başkanı, meclis başkanı ve meslek komitesi başkanları seçilecek. 

 

BAŞARI DOLU 9 YIL

5 yıldızlı Akredite bir oda olan ve hizmet binasının yanı sıra Ticaret Kongre Merkezini Torbalı’ya kazandırdıklarını ifade eden Olgun, odanın bölgede ağırlığını ciddi derecede artırdı. Ticaret Odası başkanlığına seçildiği günden itibaren her geçen üzerine katarak ilerlediklerini belirten Olgun, “Görevi devir aldığımız zamanki oda ile şimdiki TTO arasında çok büyük farklar var. Artık, marka olan Cazip Kent Torbalı, İzmir ekonomisinin nabzının attığı önemli bir merkez haline geldi. Bu sadece benim başarım değil. Perdenin arkasında canla başla koşturan ekip arkadaşlarımız sayesinde 9 yıl boyunca görevimiz layıkıyla yerine getirdiğimize inanıyorum. Önümüzde seçim var; yine aynı şevk ve kararlılıkla görevimize devam etmek istiyoruz.” dedi.

 

YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Yapımı tamamlanan ve faaliyete geçen Ticaret Kongre Merkezinde ilçenin ve bölgenin tüm etkinliklerinin yapılmaya başlandığını ifade eden Olgun, “Yeni hizmet binamıza kazandırdığımız 200 kişilik eğitim sınıfı, 50 kişilik eğitim sınıfı ve sergi salonlarının ardından 400 kişilik Ticaret Kongre Merkezini üyelerimizin hizmetine sunduk. Mart ayında faaliyete geçen salonumuzdan hem üyelerimiz hem de kurumlarımız istifade ediyorlar. Bu yatırımlarla durmayacağız, aksine ilçemiz için daha güçlü ve büyük yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Çalışmalarına geçtiğimiz aylarda başladığımız TOBBUYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’nde sonlara geldik. Merkezimiz faaliyete girdiğinde üyelerimizin ve vatandaşlarımızın uyuşmazlıklarının sürdürülebilir çözümlere ulaşmasına yardımcı olacağız. İlçemizdeki kalifiye eleman ihtiyacına kökten ve kesin bir çözüm üretmek amacıyla TOBB’un da desteğiyle ilçemizde prestijli ve dinamik bir meslek lisesini hayata geçirmeyi planlıyoruz. Gelecek vizyonumuzu daha ileriye taşıyarak, ülkemiz ve ilçemiz için üretmeye, kalkındırmaya ve çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Olgun seçime rakipsiz giriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir