Türk ekonomisinin kalbi Troya Forum ile Çanakkale’de atacak

featured
turk-ekonomisinin-kalbi-troya-forum-ile-canakkalede-atacak.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ÇASİAD) organizasyonunda 4-5 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan Troya Forum, iş dünyasını Çanakkale’de buluşturan yeni bir köprü oluşturacak. 

 

25 yılı aşan tecrübesi ve çağın gerekliliklerine uygun projeleri ile Çanakkale için önemli projeler gerçekleştiren ÇASİAD’ın organizasyonunda 4-5 Kasım 2022 tarihinde Çanakkale’de gerçekleşecek olan Troya Forum, bölgedeki paydaşlar ve sistemlerin küresel gücünün geliştirilmesine yönelik katkı sağlamayı hedefliyor.

 

Troya Forum ile iş dünyası temsilcileri ve akademisyenlerin katılımı ile düzenlenecek olan 2 günlük konferansta geleceği planlamak adına paneller ve tartışmalar gerçekleşecek. 

 

İstanbul, Bursa ve İzmir gibi 3 büyük şehrin ortasında yer alan Çanakkale’de geçmişi gelecek ile buluşturan “Troya Forum” iş dünyasını bir araya getirecek yeni köprü olacak. Forum’a Tarihçi Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazım Ekren, Prof. Dr. Murat Kasımoğlu, Dr. Menfule Fındıkçı Erdoğan, ÇASİAD Genel Sekreteri Berk Balçık, Araştırmacı Yazar Bekir Ağırdır, Gazeteci-Yazar Murat Sabuncu, Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Dardanel Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Pera ESG Danışmanlık Kurucu Ortağı Bülent Görer, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rüstem Aslan ve çok sayıda önemli misafir yer alacak.

 

Troya Forum neden yapılıyor

Troya Forum ile ÇASİAD’ın en önemli hedefleri arasında, Çanakkale’deki paydaşlar başta olmak üzere sistemlerin küresel gücünün geliştirilmesine yönelik katkı sağlamak bulunuyor. Bu çerçevede Troya Forum, Çanakkale’nin temel ihtiyaçlarının en etkin şekilde karşılanması ve yaşayanlara en yüksek değerin sunulabilmesi için büyüme ve gelişim stratejilerinin çok yönlü analiz edilmesini amaçlıyor.

 

Çanakkale, Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan önemli bir lojistik konumda

Çanakkale Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği Başkanı Semih Başaran, Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan 1915 Çanakkale Köprüsü, Assos ve Troya Tünelleri ile bir lojistik merkezine de dönen Çanakkale’ye gerek nitelikli iş gücü ve gerekse sanayi kuruluşları tarafından ciddi bir yönelim oldu.  Çanakkale, Türkiye ve dünya ekonomisine katkı potansiyeli çok yüksek. Troya Forum tüm bu önemli öğelerle birlikte Çanakkale’nin bilgi birikimi ile bu işi yapanların bilgi birikimini buluşturarak bölgenin potansiyelini anlatan çok önemli bir organizasyon. Bölge ve Türkiye açısından önemli olduğunu düşündüğümüz bu düşünce platformuna katkısı olacak herkesi 4-5 Kasım’da “Troya Forum”da görmek istiyoruz “dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türk ekonomisinin kalbi Troya Forum ile Çanakkale’de atacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir